Aktuality

První aukce Nadačního fondu je tady!

31.7.2020

Český reprezentant v motokrosu Petr Polák daroval své motokrosové vybavení z loňské sezóny mistrovství světa pro aukci Nadačnímu fondu pro talentovanou mládež Autoklubu České republiky.

Finanční výtěžek aukce poputuje v plné výši na konto fondu, který dlouhodobě podporuje talentovanou mládež a v minulosti podpořil dnes velmi úspěšné jezdce, jakými jsou Filip Salač, Jan Černý nebo Jakub Kubíček. Také výtěžek z této aukce použije Nadační fond na podporu dalšího českého talentovaného jezdce. Cílem projektu je všestranná podpora a pomoc talentované mládeži v jednotlivých motoristických disciplínách od disciplín motocyklových v čele s motokrosem, endurem, trialem, plochou dráhou, nebo silničními závody motocyklů až po disciplíny automobilov, kde mladí talentovaná mládež bojuje hlavně autokrosu nebo rally.

Petr Polák je úspěšným českým reprezentantem v motokrosu. Na scénu mistrovství světa se dostal již v juniorských třídách a mezi největší úspěch patří třetí místo na MS juniorů v roce 2018. Do světa dospělého motokrosu se dostal díky jedinému českému týmu v mistrovství světa JD Gunnex KTM Racing Team. V letošní sezóně hájí barvy švýcarského týmu iXS MXGP, kde startuje na čtyřtaktním stroji Yamaha. Petr do dražby věnoval originální dres a kalhoty ve kterých v loňském roce absolvoval dva závody MXGP. Do dražby motokrosového vybavení našeho reprezentanta se může zapojit každý, komu není lhostejný osud začínajících závodníků. Aukce končí 31. srpna 2020.

Více najdete v odkazu zde: https://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/1919


Nadační fond Autoklubu ČR v novém složení

28.2.2020

V pondělí 24. února proběhlo zasedání správní rady Nadačního fondu Autoklubu ČR na podporu talentované mládeže a došlo k plánované obměně správní rady. Novými členy správní rady jsou úspěšní jezdci Petr Nikodém a Filip Mareš.

Předseda správní rady Jakub Vymazal zahájil první zasedání v novém složení. „Jsem rád, že se podařilo pro tuto činnost získat osobnosti, které již v motoristickém sportu dosáhly mimořádných úspěchů a zároveň jsou ochotni věnovat svůj čas na podporu mládeže. Zcela jistě nám pomohou k získání vyšších finančních prostředků, což je pro náš fond klíčové. Již na prvním zasedání správní rady noví i stávající členové přišli s množstvím zajímavých a podnětných návrhů, které budou využity,“ zhodnotil zapracování nových členů Vymazal. Nadační fond bude nyní pracovat na získávání dalších finančních prostředků pomocí dražeb artefaktů od úspěšných jezdců z minulosti i současnosti. V této spolupráci fondu významnou měrou pomáhá server sportovniaukce.cz. Současně také dochází k celkové aktualizaci webu fondu a shromažďování artefaktů do první držby.


Přijímáme žádosti o podporu

14.1.2020

Peníze jsou v každém sportu velice důležité, a v motoristickém sportu to platí stejně. Posláním Nadačního fondu Autoklubu ČR je pomoc talentovaným jezdcům na startu jejich sportovní kariéry.

Dobře víme, že každý začátek je těžký. Rozhodně není podmínkou být ověnčen tituly. Veškeré informace o rozdělení prostředků z Nadačního fondu najdete v sekci „Jak získat příspěvky.“ Nadační fond v minulosti podpořil řadu jezdců, třeba i drobnou částkou. Každý, kdo má doma mladého závodníka, ví, že jakákoliv částka dokáže pomoci. Cílem Autoklubu ČR je dostat Nadační fond do povědomí široké motoristické veřejnosti a stavět na něm další formu pomoci mladým talentovaným závodníkům. Vyzýváme k pomoci fanoušky motoristického sportu, firmy a pořadatele sportovních akcí. Pojďte se zapojit a podpořit rozvoj našeho motorsportu. Přivítáme všechny, kdo mají zájem poskytnout podporu. Veškeré informace jsou v sekci „Jak přispět Nadačnímu fondu.“ I malá pomoc umí být velkou, děkujeme!


Vyhrajte v aukci. Podpořte děti a mládež!

4.12.2019

Sledujte sportovniaukce.cz. Z vydražené částky putuje 100% přímo do Nadačního fondu k následnému přerozdělení mezi nadějné mladé závodníky.

Autoklub České republiky se snaží neustále hledat nové možnosti podpory nadějí našeho motorsportu. Finanční prostředky mohou pomoci mladým talentovaným jezdcům, o čemž jsme se již v minulosti přesvědčili. Novou formou podpory jsou aukce motoristických artefaktů. Autoklubu ČR se v této záležitosti podařilo nastartovat spolupráci se serverem sportovniaukce.cz, kde se draží historické a zajímavé artefakty ze všech sportovních odvětví. Nyní zde každý zájemce bude moci vyhrát také ceny z oblasti motorismu. Kdy jsou aukce? O každé nové aukci bude Autoklub ČR informovat přímo na webu Nadačního fondu, nebo na dalších svých komunikačních kanálech. Žádný člen Autoklubu tak nemusí mít obavy, že by probíhající aukci nezaznamenal. Pro ostatní je nejjednodušší stát se členem Autoklubu, nabídky aukce vám budou doručeny prostřednictvím našeho newsletteru. Jak se zapojit do aukce? Pro účast v aukci stačí registrace na webu sportovniaukce.cz, ta je velice rychlá, do minuty od příchodu na web můžete přihazovat. Po dokončení registrace a přihlášení stačí kliknout na artefakt, který chcete, a vyhledat na stránce tlačítko Přihodit. Doporučujeme nastavit si při registraci možnost upozornění na e-mail po případ, kdy vás někdo přehodí. Vyhnete se tak nutnosti neustále sledovat aukci, pokud chcete dražený předmět získat. Závěrem se sluší dodat, že server sportovniaukce.cz poskytuje Autoklubu ČR dražby zdarma. Z vydražené částky tak 100% putuje přímo do Nadačního fondu k následnému přerozdělení mezi nadějné mladé závodníky. Děkujeme serveru sportovniaukce.cz za pomoc a všem dražitelům přejeme hodně štěstí!


Úspěšná sezóna 2019

25.10.2019

Nadační fond Autoklubu České republiky podpořil v minulosti několik jezdců, kteří se soustavnou prací dostali až na výsluní různých motoristických disciplín. V sezóně 2019 dosáhli pěkných umístění i na mezinárodní úrovni.

A díky jim získali napřesrok hned dva závodníci angažmá v prestižních týmech. Filip Salač letos absolvoval sezónu MOTOGP ve třídě Moto3 za tým Redox PrüstelGP. Získával nezbytné zkušenosti a nejlepší výsledek si připsal na Grand Prix San Marina, kde obsadil deváté místo. Jeho počínání si všiml špičkový tým VNE Snipers a výsledkem je podepsaná smlouva pro rok 2020! V příštím roce se tedy Filip může těšit na kvalitní zázemí italského týmu. Dalším v minulosti podpořeným jezdcem je motokrosař Petr Polák, talent ze západních Čech, který pro letošní rok reprezentoval stáj JD Gunnex KTM Racing Team v evropských závodech šampionátu MXGP a to konkrétně v kategorii MX2. Petrovi se velice dařilo například v belgickém Lommelu, který obvykle českým jezdcům pro svůj písečný podklad nesedí. Také Petr zaujal zahraniční tým a příští sezónu kontinentálních podniků šampionátu MXGP absolvuje v barvách švýcarského týmu IXS MXGP. Autokrosař Jakub Kubíček, podpořený v roce 2014, také v letošním roce úspěšně bojoval v mistrovství Evropy v autokrosu. V divizi Super Buggy se mu podařilo vybojovat skvělé 5. místo v celkovém pořadí. Neustále rostoucí tendenci má činnosti Smrz Academy. Akademie úspěšných motocyklových závodníků Jakuba a Matěje Smržových byla podpořena v době jejích začátků a dnes má již své pevné místo v českém motocyklovém sportu. V letošním roce se akademii podařilo zařadit do závodů MMČR miniracingu nejmladší motocyklové naděje. Nelicencovaní jezdci jezdí závody v tzv. Ukázkových jízdách akademií, které sice nejsou bodovanými závody, ale naučí nejmenší jezdce, jaké je to být součástí závodů, paddocku, a poznají také závodní atmosféru. Tyto vložené závody sklidily ve své letošní premiéře v MMČR velký úspěch a pravidelně se na startovní rošt postavilo okolo 13 jezdců. Velký úspěch zaznamenal také nejstarší jezdec Akademie, kterým je dnes již patnáctiletý velmi nadějný Miloslav Hřava, působící nyní v šampionátu Alpe Adria. V letošním roce Miloslav bojoval ve třídě Supersport 300 pod juniorským týmem ACCR Czech Talent Team. Premiérou pro něj byl také start na divokou kartu v závodě mistrovství světa, třídě SSP 300 za již zmiňovaný tým ACCR Czech Talent na portugalském okruhu v Portimau. Pevně věříme, že se nejen výše zmíněným, ale všem doposud podpořeným jezdcům Nadačním fondem Autoklubu ČR bude dařit také v sezóně 2020. Mnozí z nich budou nadále bojovat v mezinárodních šampionátech a reprezentovat tak nejen sebe, ale celý český motorsport.